• baner retrosciana 1.jpg
  • baner2-2.png
  • baner retrosciana 2.jpg

 

Nasza przygoda z Retrościaną zaczęła się w 2014. Początek tej przygody wcale nie rozpoczął się w czerwcu kiedy to „odsłoniliśmy” pierwsze Wiadomości Bydgoskie. Wszystko zaczęło się dużo wcześniej, bo podczas pierwszego wiosennego grilla ze znajomymi. To właśnie wtedy zrodził się pomysł na upiększenie naszego miasta.

 

Jesteśmy Bydgoszczanami i lokalnymi patriotami, z dumą patrzymy, jak z roku na  rok „nasze” miasto pięknieje. Dlatego nasz pomysł nie był kolejną, krzykliwą reklamą czy też bannerem papierowym. Szanujemy Bydgoszcz, w szczególności Stare Miasto, dlatego postanowiliśmy cofnąć się do reklam, które już były przed 80-100 laty. Sięgnęliśmy po wydawnictwa papierowe, gazety, kalendarze i katalogi branżowe. Stylistykę tych reklam przenieśliśmy na ulice Bydgoszczy, a właściwie na ściany XIX-XX wiecznych kamienic. Dzięki muralom pokazaliśmy nowy rodzaj reklamy, który fascynuje, przyciąga uwagę, a jednocześnie nie krzyczy i budzi pozytywne emocje.

 

Po często burzliwych konsultacjach we własnym gronie przychodzi czas na konkretne ustalenia u Plastyka Miejskiego. To również on niejednokrotnie podsunął nam interesujący pomysł lub rozwiązanie. Oprócz funkcji Plastyka Miejskiego jest on także, a może przede wszystkim artystą, więc wyczucie smaku ma we krwi.

 

Klienci?

 

Zawsze osobiście rozmawiamy z wszystkimi naszymi przyszłymi klientami i już po pierwszej rozmowie wiemy czy klient „czuje nasz klimat”. Ci, którzy czują, zostają z nami. Pozostali wybierają sieciówkowe formy reklamy.

 

Często najważniejszym kryterium wyboru reklamy jest lokalizacja.  Przy każdej z dotychczasowych ścian znalazła się osoba, której coś nie pasowało. Często słyszeliśmy tłumaczenia, że z prawej strony ścianę zasłania drzewo, pod ścianą stają samochody, ściana nie jest na wprost ulicy, ulica nie jest w cale tak ruchliwa, a ja tędy nie jeżdżę. Oczywiście nie przejmowaliśmy się tym. Wiedzieliśmy, że sama forma przykuje uwagę. I mieliśmy rację. O Retrościanie usłyszały wszystkie media lokalne, a nawet ogólnopolskie. Nasi klienci mogli liczyć na reklamę, która normalna kosztowałaby ich setki tysięcy, a nawet miliony złotych.

 

Lokalizacja

 

Zawsze szukamy lokalizacji wyjątkowych, w szczególności takich, na których nie ma możliwości zawieszenia tradycyjnych reklam i będzie możliwość estetycznego wypełnienia przestrzeni miejskiej.

Nasza najnowsza lokalizacja mieści się w kamienicy z 1870 roku, w której w XIX wieku funkcjonowały trzy hotele. Tym samym doskonale wpisuje się w klimat tego miejsca. Ale co najważniejsze, ściana boczna kamienicy jest na przeciwko wyjścia z dworca PKP Bydgoszcz Główna.

 

Jest to bez dwóch zdań jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w mieście. W szczególności teraz, gdy mamy już oddany do użytku zupełnie nowy budynek dworca. Lokalizacja daje dużo możliwości dla nowych reklamobiorców. Przede wszystkim dotarcia do przyszłych klientów mieszkających w innych miastach Polski. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć kolejny raz reklamę, która spodoba się mieszkańcom oraz poprawi wizerunek już i tak pięknego miast miasta. Wierzymy, że odwiedzający Bydgoszczy tuż po wyjściu z dworca zobaczą, że reklama nie musi być kolorowa i krzykliwa, a może być piękna i stylowa.

 

Zgłoś się do nas!

 

Chcesz być częścią nowej Retrościany? Zgłoś się do nas! Cenisz estetykę reklamy i pozytywny wizerunek swojej firmy? Zgłoś się do nas! Chcesz zaistnieć w najlepszej lokalizacji w mieście? Zgłoś się do nas! Dbasz o nasze miasto i pragniesz, aby na każdym kroku było coraz piękniejsze i ciekawsze? Zgłoś się do nas!

 

Obecność na Retrościanie to również dodatkowa reklama w telewizji, radiu i Internecie. Czekamy na firmy zainteresowane reklamą w naszym wydaniu.

 

Kontakt : retrosciana.pl@gmail.com

www.retrosciana.pl

Facebook: retrosciana.pl

 

Widoczne

Zespół Retrościany jako pierwszy w Polsce stworzył mural w wersji retro, oparty na stylu przedwojennych gazet. Czyni to reklamę zauważalną i niepowtarzalną. Nasze powierzchnie reklamowe usytuowane są w zabytkowej części miasta. Dzięki temu, że znajdują się przy głównych arteriach, docierają do ogromnej liczby odbiorców.

Estetyczne

Nasze reklamy wykonane są zgodnie z wytycznymi bydgoskiego plastyka miejskiego. Znakomicie wpasowują się w styl istniejącej już zabudowy. Reklamy malowane są bezpośrednio na ścianach budynków, przy zastosowaniu kolorystyki monochromatycznej. Powstanie reklamy malowanej jest długotrwałym procesem twórczym wielu osób, dzięki czemu każda z reklam ma unikalny charakter.

Lokalizacje

Ściana reklamowa kamienicy przy ul. Garbary 9 doskonale widoczna jest z ul. Królowej Jadwigi. Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic Bydgoszczy. Dojedziemy nią między innymi do dworca PKP, III Urzędu Skarbowego. Jest połączeniem dzielnic południowo – zachodnich z centrum miasta. Druga powierzchnia reklamowa w wymiarze 110m2  przy ul. Grunwaldzkiej 1 z jednej strony sąsiaduje z Rondem Grunwaldzkim, z drugiej z Kanałem Bydgoskim. Ulica Grunwaldzka łączy centrum z zachodnimi dzielnicami miasta. Trzecia lokalizacja znajduje się na przeciw wyjścia z dworca Bydgoszcz Główna.