• baner retrosciana 1.jpg
  • baner2-2.png
  • baner retrosciana 2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Retrościana przy dworcu Bydgoszcz Główna

Bydgoszcz Nasze Miasto

Kamienica przy Dworcowej 89 w Wikipedii

Bydgoskie Marki

Gazeta Wyborcza

 

Trzecie wydanie Retrościany - zapowiedzi

 

Bydgoskie marki - link do artykułu

 

 

Drugie wydanie Retrościany

Bydgoskie marki

 

 

Pan Prezydent też pozytywnie o nas pisał.

Wyborcza

BRYŁA

 

Regiodom

 

Bydgoszcz.com

 

Bydgoszcz miasto

 

 

Teleexpres - link do programu

 

 

Pierwsze wydanie Retrościany

 

Gazeta wyborcza- wersja papierowa

 

 

 

Gazeta Wyborcza- Gazeta.pl


Retrosciana - gazeta.pl

Retrościana

 

 

 

Street Art Bydgoszcz

 

 

 

Semgo.pl

 

 

 

Express Bydgoski

 

 

 

bydgoszcz24.pl

 

 

 

Radio PiK

 

 

 

 

 

 

NOWOŚCI Toruńskie

 

Mali przedsiębiorcy tez o nas wspominają

http://antykibydgoszcz.com/

 

 

 

MARKETER+

Cyt."W pierwszej połowie 2014 roku, za sprawą bydgoskiej inicjatywy pod hasłem „Retrościana”, dyskusja o reklamie outdoorowej uzyskała nową, inspirującą perspektywę. Ścianę budynku w centrum miasta poświęcono ogłoszeniom najróżniejszych lokalnych sklepów i usługodawców, ale w konwencji anonsów z przedwojennych gazet, z odwzorowaniem pięknej typografii, stylizowanych ilustracji oraz jednokolorowej, typowej dla prasy szaty graficznej. Okazało się, że można pogodzić interesy wielu stron: mieszkańców nie drażnią krzykliwe billboardy, przedsiębiorcy mają przestrzeń do komunikacji, a samo miejsce nabrało niepowtarzalnego uroku. Tym bardziej cieszy mnie, że pionierski pomysł powstał w moim rodzinnym mieście."

Widoczne

Zespół Retrościany jako pierwszy w Polsce stworzył mural w wersji retro, oparty na stylu przedwojennych gazet. Czyni to reklamę zauważalną i niepowtarzalną. Nasze powierzchnie reklamowe usytuowane są w zabytkowej części miasta. Dzięki temu, że znajdują się przy głównych arteriach, docierają do ogromnej liczby odbiorców.

Estetyczne

Nasze reklamy wykonane są zgodnie z wytycznymi bydgoskiego plastyka miejskiego. Znakomicie wpasowują się w styl istniejącej już zabudowy. Reklamy malowane są bezpośrednio na ścianach budynków, przy zastosowaniu kolorystyki monochromatycznej. Powstanie reklamy malowanej jest długotrwałym procesem twórczym wielu osób, dzięki czemu każda z reklam ma unikalny charakter.

Lokalizacje

Ściana reklamowa kamienicy przy ul. Garbary 9 doskonale widoczna jest z ul. Królowej Jadwigi. Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic Bydgoszczy. Dojedziemy nią między innymi do dworca PKP, III Urzędu Skarbowego. Jest połączeniem dzielnic południowo – zachodnich z centrum miasta. Druga powierzchnia reklamowa w wymiarze 110m2  przy ul. Grunwaldzkiej 1 z jednej strony sąsiaduje z Rondem Grunwaldzkim, z drugiej z Kanałem Bydgoskim. Ulica Grunwaldzka łączy centrum z zachodnimi dzielnicami miasta. Trzecia lokalizacja znajduje się na przeciw wyjścia z dworca Bydgoszcz Główna.